Концепція виховної роботи Вишняківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Для педагогічного колективу нашої школи національно-патріотичний напрямок роботи є пріоритетним.
Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення. Патріотизм у сучасному розумінні– це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене.

Національно - патріотичний напрямок виховання учнів в нашій школі складається з:
громадянської освіти та громадянського виховання;

військово - патріотичного виховання;

правового виховання;

морально - етичного виховання на основі вивчення традицій українського народу;

соціального проектування та учнівського самоврядування;

Патріотичне виховання здійснюється як на уроках, так и під час позакласної роботи. Патріотичне виховання - це формування патріотичних почуттів, виховання готовності до захисту Батьківщини, воно покликано спонукати до фізичного вдосконалення, вивчення бойових традицій українського народу.
Шляхами реалізації національно -патріотичного виховання у позакласній роботі є насамперед тематичні місячники та декади: місячники військово-патріотичного виховання (щорічно проходять у жовтні, травні), декада правових знань ( грудень), Вахта пам'яті до дня Перемоги.
Педагогічний та учнівський колективи школи плідно співпрацюють з радою ветеранів Вишняківської сільської ради. Учні школи мають "підшефних" ветеранів, яких вітають на свята та надають допомогу. До визначних подій в житті країни в школі проходять уроки мужності, години пам'яті, виховні години.
Вихованню національної свідомості учнів сприяють й інші свята:"Козацькому роду нема переводу", до дня святого Миколая.

В напрямку патріотичного виховання в школі відбуваються різноманітні конкурси та змагання. У вересні до дня партизанської слави в школі щорічно проходить огляд - конкурс військово - патріотичної пісні та виставка квіткових композицій серед учнів 5-11 класів. До дня захисника України - військово - спортивні змагання юнаків 9-11 класів, конкурсні програми «Ну-мо хлопці, козаки».

В рамках військово-патріотичного виховання учні беруть участь у грі"Сокіл".
Останні два роки наша школа працює за методом проектів. Пріоритетним напрямком в цій роботі є соціальне проектування, яке дає змогу учням брати участь у громадському житті школи та міста. Прикладом такого проектування стала виховна година "Ми - не байдужі: зробимотериторію школи краще!". Особливо слід визначити проект «Добро починається з тебе», в рамках яких постійно проводяться акції"Милосердя" збираються кошти для учасників АТО.
В школі працює шкільний парламент, де працюють комісії, що координують патріотичну роботу на рівні учнівського самоврядування.

Кiлькiсть переглядiв: 117

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.